İnternetten Para Kazanmak – Bloglar / Web Siteleri

Aslında bloggerlık oldukça basit gözüken bir yöntem gibi olsa da düzenli mesai gerektiren, sağlam bir alt yapı ile başlanması gereken bir iştir.

Başlamak için detayları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Dijital pazarlamaya başlamak veya kendinizi geliştirmeniz için aşağıdaki makalemizi incelemeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Dijital Pazarlamaya Başlamak İçin Açıklamalı Yol Haritası

 

Site Trafiğinden Reklam Geliri Basit Hesaplama:

Kaliteli trafiğinizini 1000’e bölerek 5’le çarparsınız.

Örnek aylık 100.000 ziyaretçi.

(100.000/1000)x5= Aylık 500 TL

 

Domain adı:

.com’u ilk yıl için 2.20 TL’ye Godaddy’den tavsiye ediyoruz (1 müşteri için 1 kere bu özel fiyat hakkı var), domain konusunda iyi, aynı adresten aklınıza gelen domainlerin boş olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Godaddy Hosting (.com isim alma)

Bulunan ismi aşağıdaki adresten kontrol ederek, sosyal medya hesaplarının boş olup olmadığını görebilirsiniz.

https://www.namecheckr.com/ 

Hosting:

Domain’in tutulacağı yer, biz Digital Ocean Hosting kullanıyoruz, oldukça hızlı ve verimli, aylık $10 gibi bir maliyeti var, ileride trafik ve ihtiyaçlar artığı zaman kolayca yükseltilebiliyor. Aynı hostinge istenildiği kadar domain kurulabiliyor.

Digital Ocean üzerine Server Pilot kurarak WordPress kurulumlarınızı oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

 

Web Sitesi / Blog Alt Yapısı:

WordPress’i öneriyoruz, sürekli güncelleniyor ve SEO’da çok iyi. Ayrıca ücretsiz.

WordPress kurulum videosu

 

Tema :

Düzgün bir site görüntüsü için, Avada ($59) çok esnek ve kaliteli özelliklere sahip bir tema.

Avada Theme

Bu sitede gördüğünüz tüm görünümler kolayca kurulabiliyor. (Renkler ve fontlar değişebiliyor, görünümlerdeki farklı özelliklerden kombinasyonlar da yapılabiliyor)

Home menüsündeki magazine görünümleri çoğu blog için ideal.

İleride gerekirse aynı altyapıya e-ticaret özellikleri de kolaylıkla entegre edilebiliyor.

 

İçerik:

Yazmaktan keyif aldığınız birbiri ile alakalı niş içerikler işini oldukça kolaylaştıracaktır.

İçerikler konusunda sürekli zirvede olmak için, ilgili konu ve kelimelerde hoşunuza giden web sitelerini Feedly’e ekleyerek sürekli güncellenen haberleri vb. kolayca okuyabileceğiniz bir platforma sahip olabilirsiniz.

 

Ücretsiz Stok Görseller:

Pixabay.com

Buradan bulduğunuz görselleri referans göstererek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medya:

WordPress’te oluşturulan içerikleri otomatik olarak neredeyse tüm sosyal medya hesaplarında paylaştıracak wordpress eklentileri mevcut, onları kullanmanız organik görünürlüğünüzü artıracaktır.

 

Lead&CRM:

Siteye yerleştirilen Sumome benzeri lead toplama araçları ile 2.000 kişilik liste 10.000 kişiye kadar ücretsiz emailing yapan Mailchimp  tarzı programların CRM altyapısını birleştirerek, takipçilere günlük/haftalık/aylık wordpress içerikleri otomatik emailing yapılabiliyor.

 

Gelir Modelleri:

Google Adsense: Sitenin elini yüzünü düzeltip, 10-15 içerik girdikten sonra adsense’e başvurup hesap açabilirsin. Sitenin ilgili yerlerine reklam kodlarını eklediğinde otomatik reklamlar gösterilmeye başlanır. Aylık 1000 kişilik trafikten ortalama aylık 5 TL getirisi olur.

Affiliate Reklamlar: Benim de sevdiğim odaklanması ve yönetilmesi +ürün seçimine göre geliri daha yüksek reklam modeli. Reklamaction ve Gelir Ortakları bu alanda önde giden affiliateler, kampanyaları inceleyerek hedef kitle ile uyumlu ürünleri seçerek, içeriklere yedirebilirsin, banner veya sosyal medyada tanıtımını yapabilirsin. %5-%20 arasında satış başına komisyon kazanılıyor.

Boomerang vb. Blogger Networkleri: Bunlara üye olarak markaların istediği tarzda metinler yazarak gelir elde edilebilir.

Marka Anlaşmaları: Site trafiği 100.000’i geçtikten sonra markalar ile özel anlaşmalar yapılabilir.

2018-03-11T15:12:29+00:00 27/04/2016|Blog Yazmak|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin